Ch.PLMł.Ch.PL ARESLupus Ferratus ,,ASLAN,,

Przyszedł na świat 9 kwietnia 2007r, w Wielkanoc.

Aslan to typowy pies pracujący. Doskonale sprawdza się w roli, do której leonbergery zostały stworzone. Ma ogromną potrzebę stróżowania i jest niezwykle czujny. Każde ,,nieautoryzowane,, przez nas wejście na teren gospodarstwa spotyka się z jego natychmiastową reakcją.

Wobec naszych gości zachowuje dystans, ale bez problemu akceptuje ich obecność na swoim terenie. Obce psy są dla niego miłym towarzystwem jeśli tylko bezwarunkowo uznają jego dominację.

Dla rodziny jest wielką puszystą przytulanką, a jego wrażliwość i ,,zapotrzebowanie,, na pieszczoty są niewyobrażalne dla kogoś, kto nie miał do czynienia z leonbergerem. Jest wyjątkowo karny jak na molosa. Wszelkie polecenia wykonuje od razu i bez zastanowienia.

Mimo doskonałego wyglądu, Aslan nie przepada za wystawami, gdyż ich atmosfera kłóci się z jego terytorialnością i wybitnie dominującym charakterem. Nie toleruje wtedy zbyt bliskiej obecności innych psów. Potrafi jednak zaprezentować swoje walory na ringu, ciesząc nas kolejnymi medalami.

Wystawianie tego psa nie jest łatwe, ale przynosi prawdziwą satysfakcję.